KÜBA TURU

Küba

Odalar

9534.2 EURKişi Başı Fiyat

KÜBA TURU

HAVANA & PINAR DEL RİO & VINALLES VALLEY & VARADERO & TRİNİDAD

GUAMA & CIENFUEGOS & SANTA CLARA & CHE'NİN ANIT MEZARI

17-22 Nisan 2021 / 5 gece 6 gün / THY ile / 2470 Euro

TÜM EKSTRA GEZİLER DAHİLDİR / TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR

Tur Hakkında

Sizlerle birlikte çıkacağımız bu gezide Fakir ama mutlu insanların ülkesi KÜBA'yı bambaşka bir pencereden görme ve gezme imkanınız olacak... Daha henüz bozulmadan, kapitalizmin çarklarına karışmadan, tüm masumiyeti ve doğallığıyla KÜBA'yı birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

 

 

1.GÜN / 17 Nisan Cmt / İSTANBUL - HAVANA

16 Nisan Cuma gününü, 17 Nisan Cumartesi’ye bağlayan gece, saat 23:30’da İstanbul Yeni havalimanı Dış Hatlar’da buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşuyla, 02:35‘te İstanbul - Havana uçuşumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 12.5 saat sürüyor. Aynı gün yerel saatle sabah 08:05’de Havana’ya sabah saatlerinde gelişimizle birlikte şehir gezimize de başlıyoruz.

San Cristobal de la Habana'dan ismini alan ve İspanyollar tarafından kurulmuş olan Havana şehir turumuzda modern Havana'dan, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek gezimize başlıyoruz. Başkent'te göreceğimiz en önemli eserlerden birisi Malecon bölgesinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk'e ait olan büst. Ardından, San Francisco de asis meydanı, Fidel'in yıllarca Küba halkına seslendiği Devrim Meydanı (Plaza de la Revolution) ve diğer köşeleri görüp, Öğle yemeğimizi ünlü Plaza Vieja meydanında alıyoruz. Ve sonrasında yarım asırlık, rengarenk üstü açık Klasik Amerikan arabalarına binip, şehre 17 km. mesafedeki Ernest Hemingway'in Müze Evi'ne gidiyoruz.  Amerikan arabalarıyla çıkacağımız bu yolculuk için İpek fularlarınızı ve şapkalarınızı hazırlayın. Adeta 1950’li yılları hatırlatan, muhteşem fotoğraflarınız olacak.  Ve dolu dolu geçen bir günün ardından Başkent Havana’da ki 5*lı Otelimiz Melia Habana’ya geçiyoruz. Konaklama ve Açık büfe Akşam Yemeği otelimizde…

(Not: Havana Şehir Turları, benzer turlarda 95 Euro ekstra ücretle satılmaktadır.Turumuzda Dahildir /// Ayrıca Ernest Hemingway Müzesi 60 Euro ekstra ücretle satılırken turumuzda Dahildir. /// Yine meşhur Eski Amerikan Arabaları ile gezinti turu 40 Euro ekstra ücretle sunulurken turumuzda Dahildir. )  

2.GÜN / 18 NİSAN PAZAR / HAVANA - GUAMA - CIENFUEGOS - TRINIDAD

Bugünkü rotamız Adanın rengarenk evleriyle ünlü şehri Trinidad… Kahvaltımızın ardından sabah erken saatte yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız, birçok Küba programında göremeyeceğiniz, eşsiz bir doğaya sahip GUAMA… Burada önce Timsah çiftliklerini geziyoruz ardından sazlıklardan geçilerek, çevremizi saran muhteşem bir tabiat içinde, teknelerle Treasure Lagoon’a geliyoruz. Doğanın sunduğu tüm güzellikler bizi takip ediyor. Orada çıkacağımız ada parçasında, geçmişte bu güne, bu topraklara hayat vermiş yerli halkın, bal mumu heykelleri, yaşam yerleri, otlardan yapılmış evlerine keyifle tanıklık ediyoruz…

Ve tekrar teknelerimizle birlikte muhteşem bir doğa içinde yolculuk yapıp, otobüsümüze binip, bu kez Küba’nın güzel şehirlerinden birisi olan Cienfuegos’a geliyoruz. Öğle Yemeğimizi de burada Yol güzergahında Restaurantta alıyoruz.

Cienfuegos’ta yapacağımız kısa gezintinin sonrasında ise Trinidad’a varıyoruz. Tirinidad’da otel imkanları çok sınırlı olduğu olduğu halde bu kez erken rezervasyon imkanı ile Trinidad şehir merkezinde olan ve genelde gruplara yer vermeyen Iberostar Grand Hotel Trinidad’ta (Veya aynı kalitede La Popa Trinidad Hotel) konaklama şansımız olacak. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

(Not: Santa Clara & Cienfuegos & Trinidad Turları, benzer turlarda 165-185 Euro ekstra ücretle satılmaktadır. Turumuzda Ücrete Dahildir. Ayrıca Guama hiçbir programda bulunmayıp , yaklaşık 100 Euro satışa tekabül ederken turumuza Dahildir.)

3.GÜN :  19 NİSAN Pzrtesi / TRİNİDAD - SANTA CLARA - VARADERO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rengarenk evleriyle ünlü Trinidad’ı gezmeye başlıyoruz. Trinidad Unesco Miras Listesinde, farklı renklerde, yüksek tavanlı, tek katlı evlerle bezenmiş sokakları ile eski bir film platosu havasını yaşatıyor konuklarına. Meşhur sallanan koltukları, evlerdeki ahşap mobilyaları, misafirperver halkı, Plaza Mayor, Romantik Müze, Canchancara içeceği ile Trinidad sokakları keyfimize keyif katacak.

Gezimizi tamamladıktan Rotamızı Santa Clara şehrine çeviriyoruz. Burası, Che Guevara ve silah arkadaşlarının küllerinin bulunduğu bir anıt mezarlık sahip. İçerisi aynı zamanda Che’nin eşyaları, kıyafetleri ve silahları sergileniyor. İçeriye, fotoğraf makinesi ve cep telefonu alınmıyor. Bu yüzdendir ki, buraya tanıklık etme ve hafızalara kazımak için sadece orada olmak gerekiyor. Burada ayrıca birçoklarının merak ettiği Küba'da ki puro fabrikalarından birini de ziyaret etme imkanımız da oluyor.

Ve öğle yemeğimizi de aldıktan sonra, o gece konaklayacağımız, okyanus kıyısındaki turkuaz denizi ve bembeyaz kumlarıyla ünlü Varadero’ya geçiyoruz. Burada ki otelimiz 5*lı Melia Varadero.(Otelimiz All İnclusive hizmet vermektedir.)

4.GÜN / 20 NİSAN Salı / VARADERO - HAVANA

Bugün sabah kahvaltısıyla birlikte öğle saatlerine kadar, Varadero’nun muhteşem, rüya gibi Turkuaz denizi ve kumsallarının keyfini sürüyoruz. Ve öğle saatlerinde otelimizde alacağımız Açık büfe öğlen yemeğimizin ardından, rehberimizin belirteceği saatte Varadero’dan ayrılıyor ve Havana'ya geliyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimiz 5*lı Melia Habana’da.

5.GÜN: 21 NİSAN Çrş / HAVANA - VINALLES VALLEY - PINAR DEL RIO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hep birlikte Vinales Valley / Pınar del Rio gezimize çıkıyoruz. Turumuzda önce tütün tarlalarını gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve bir tütün çiftliğine konuk olacağız.

Los Jazmines tepesinden Vinales Vadi manzarasını seyrettikten sonra öğle yemeğimizi Palanque De Los Cimarrones restaurantta alacağız. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel bir doğada Leovigildo tarafından dağ yüzeyine çizilmiş devasa bir yağlı boya tablosu bizleri bekliyor. Gezimizi tamamlayıp Havana'ya geri dönüyoruz. Sonrasında Havana'da serbest zaman. Akşam Yemeğimizi son gecemiz olduğu için Havana’nın meşhur restaurantlarından biri olan La Fontana ‘ da alıyoruz. Konaklama Havana'da 5*lı Otelimiz Melia Habana’da. (Not : Pınar Del Rio - Vinales Vadisi Turu , benzer turlarda 100 Euro ekstra ücretle satılırken , turumuzda Dahildir.)

 

6.GÜN / 22 NİSAN Perş / HAVANA - İSTANBUL

Sabah erken saatte otelimizden havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşuyla, saat 09:35’da İstanbul - Havana uçuşumuz başlıyor. (THY zaman zaman bu uçuşta, Venezuella’nın başkenti Caracas’ta stop yapıyor, yolcu alıyor ve devam ediyor.) 30 Nisan Cuma günü Türkiye saatiyle sabah 08:25’te İstanbul’a varıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 2470 Euro

Tek Kişilik Oda (Single Farkı): +290 Euro

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR :

- Küba Programımız, piyasada görüldüğü şekilde sadece Havana & Varadero değil.... Havana & Varadero & Trinidad & Santa Clara (Che Guevera'nın Anıt Mezarı) & Cienfuegos & Guama & Pınar Del Rio (Vinalles Vadisi) şeklinde oldukça detaylı bir rotayı içermektedir.

- Havayolu olarak THY ile direk uçuş tercih edilmiştir.

- Kullandığımız otellerimiz 5* dır. Bölge şartlarından dolayı 3 veya 4 yıldız tercih edilmemiştir.

- Piyasada sadece uçak ,otel ve transfer içerikli turlar olduğunu ve diğer gezilecek yerlerin ve öğle 4 akşam yemeklerinin de ekstra olarak satıldığını düşünürsek ;

- 95 Euro ücretle satılan Havana Şehir Turu PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- 100 Euro ücretle satılan Pınar Del Rio Vinales Vadisi Turu PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- 60 Euro ücretle satılan Havana'da Ernest Hemingway Müzesi Turu PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- 40 Euro ücretle satılan Amerikan Arabaları ile Gezinti Turu PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- 165-180 Euro arası ücretle satılan Santa Clara&Cienfuesgos&Trinidad Turu, üstelik Trinidad Konaklamalı olarak PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- 100 Euro ücrete tekabül eden hiçbir programda bulunmayan GUAMA Turu PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- (Yaklaşık 200 Euro civarı) Turumuz boyunca 5 Gün için 5 Öğle Yemeği + 1 adet Soft İçecek dahil olarak PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- (Yaklaşık 230 Euro civarı) Turumuz boyunca 5 gün için 5 Akşam Yemeği PROGRAMIMIZA DAHİLDİR.

- Tur boyunca 5 gün aracımızda her gün 2 şer adet olmak üzere su ikramı mevcuttur.

- Tur boyunca kaldığımız otellerde oda başına internet kartı hizmetimiz fiyatımıza dahildir.

 

EN ÖNEMLİSİ DE ; Piyasalarda görüldüğü şekilde her acentanın misafirlerinden oluşan Toplama Tur değil, kendi grubumuzdan oluşan misafirlerimiz ile Kapalı Grup olarak gidiyoruz.

Ve de tüm yazılmış içeriğimiz ve detaylar eşliğinde minumum 10 KİŞİ olunması halinde turumuz kalkacaktır.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

- THY ile İstanbul - Havana / Havana - İstanbul Ekonomi Sınıf, Gidiş Dönüş Uçak Bileti

- 3 gece Havana 5* Melia Havana’da vb. 2 Akşam yemeği dahil konaklama

- 1 gece Trinidad 'da 4*lı Iberostar veya La Popa Trinidad’da vb. Akşam Yemeği Dahil konaklama

- 1 gece Varadero 5* Melia Varadero Hotel vb. Herşey Dahil konaklama

- Havana, P. Del Rio, Guama, Ciefuegos, Trinidad, Santa Clara Panoramik Şehir Gezileri.

-  Klasik Amerikan arabalarıyla Hemingway Müze Evi Turu.

- 5 Adet Öğle Yemeği (1'er adet soft içecek dahil.)

- 5 Adet Akşam Yemeği (4 adet otellerde 1 adet Havana’da "La Fontana" Restaurant'ta)

- Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

- Küba Şartlarındaki Lüks-Turistik Otobüslerle Şehirlerarası Ulaşımlar ve Şehir Gezileri

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Normalde Ekstra Tur olarak satılan Tüm Turlar.

- Günlük 2'şer adet araç içi su ikramı

- Otellerde Oda başına İnternet Kullanımı için Kart Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Yerel İngilizce Rehberlik Hizmeti

- Türsab Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

- 50 TL Yurtdışı Çıkış Vergisi

- Yemeklerde alınacak ekstra ve alkollü içecekler, otellerde ekstra şahsi harcamalar

- Küba Vize Ücreti: Seyahat yaklaştığında sorunuz. (Geçtiğimiz yıl 55 Euro idi.)

- Küba'da Bahşiş Kuralı vardır. Birçok çalışan sadece Bahşiş ile geçinir.  / Toplam kişi başı 50 Euro Rehberimiz tarafından toplanacaktır. (Küba'da yerel rehbere, otobüs şoförlerine, yemeklerde müzisyenlere, otellerde valiz taşıyanlara vs. bahşiş bırakılır.)

- Sağlık & Garanti iptal poliçe sigortası

 

Buluşma Yeri ve Saati

16 Nisan Cuma gününü, 17 Nisan Cumartesi’ye bağlayan gece, saat 23:30’da İstanbul Yeni havalimanı Dış Hatlar’da buluşuyoruz